رفتار مهربانانه با مردم، برخورد قهری و قاطع با مخلان نظم و امنیت           مگس های سفید، مهمان های مزاحم           ۶۵ درصد اصفهانی‌ها هنوز کارت ملی هوشمند دریافت نکرده‌اند/ مهلت ثبت‌نام تا پایان سال جاری           اسکی روی آتش +عکس           ۷۰ درصد مردان جوان «مجرد» هستند/ نرخ «بیکاری» دختران جوان به ۴۰ درصد می‌رسد           بارش باران و رگبار در ۷ استان / افزایش نسبی دما در راه است           همه چیز درباره مهریه           آخرین جزئیات امدادرسانی به سیل زدگان کشور و آمار مفقودان و فوتی‌ها          

ایجاد فرصت سوادآموزی برای سه هزار نوجوان اتباع خارجی

به گفته سایت واحدخبر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی باقرزاده‌ در مورد مراکز یادگیری محلی و توسعه آن ها اظهارکرد: مراکز یادگیری محلی به طور دولتی و غیردولتی اداره می‌شوند و تاکنون ۲۴۰ مرکز در کشور فعال هستند که در نظر داریم تعداد آن را به ۳۰۰ مرکز افزایش دهیم.

او ادامه داد: بعضی از استان‌ها عملکرد خوبی در مراکز یادگیری محلی داشتند که از جمله آن می‌توان به استان‌های آذربایجان غربی و البرز اشاره کرد و برای هر استان سهمیه‌ای در نظر گرفته شده است.

 رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه رویکرد مشارکت غیردولتی را مورد توجه قرار دادیم، تصریح کرد: با این رویکرد مراکز یادگیری محلی را توسعه خواهیم داد که ارائه مهارت‌های اولیه برای راه‌اندازی کسب و کاری ساده و زودبازده از دیگر مواردی است که در این مراکز به آن توجه داشته و با گروه‌های مختلف مربوطه در این زمینه رایزنی کردیم.

او گفت: مشاغلی که مبتنی بر نیازهای هر منطقه طراحی شده باشند مورد توجه قرار می‌دهیم علاوه بر آن شناسایی چنین مشاغل و تأمین مالی آن در دستور کار قرار دارد.

باقرزاده گفت: در نظر داریم تا مراکز یادگیری محلی در زندان‌ها نیز توسعه پیدا کند چراکه در این مراکز نیازمند ارتقای مهارت‌ها هستیم.

او از رایزنی با کمیساریای سازمان ملل و یونیسف برای اجرای طرح سوادآموزی نروژی (NRC) خبر داد و یادآور شد: در این حوزه ۳ هزار نوجوان اتباع خارجی و ۲ هزار و ۱۰۰ سوادآموز در ۱۶ استان کشور ثبت‌نام کرده‌اند، همچنین ۱۳ هزار و ۵۰۰ سوادآموز دیگر را نیز مورد توجه قرار دادیم.

مأخذ

اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه