ایران گرمتر می شود           هوای گرم فعلا ماندگار است/ پیش بینی گرد و غبار در غرب و جنوب غرب           عربستان به تعهدات خود برای مراسم حج عمل کرد           وضعیت مبهم استخدام ۴۰ هزار معلم حق‌التدریس           به ناهارخوران «شوک» وارد می شود!           امروز آخرین مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد           آهوی اسیر در منزل آزاد شد           دنیای چوب و گوگردی مرد کبریتی          

بار دیگر مشهد لرزید!

ساعت 1 و 42 دقیقه زلزله‌ای با بزرگی 5.3 ریشتر برخی شهرهای استان خراسان رضوی از جمله مشهد مقدس را لرزاند و شهروندان خواب زده و سراسیمه را روانه خیابان ها کرد. شدت زلزله به حدی بود که ساکنان چندین شهر استان احساسش کرده و گاه وحشت زده شدند.

به گزارش وب‌سایت مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، کانون این زلزله حوالی «سنگ سفید» (طول جغرافیایی 60.48 و عرض جغرافیایی 35.75) و در عمق 7 کیلومتری زمین بود. فاصله از این نقطه تا مشهد مقدس 102 کیلومتر است.
 
این در حالی است که دستگاه های لرزه نگاری، هفت دقیقه پس از وقوع زلزله، پس لرزه ای با بزرگی 3.3 ریشتر ثبت کرده‌اند که پدیده ای طبیعی است و انتظار تکرار مکرر آن در ساعات پیش رو می‌رود؛ پس لرزه هایی که شمارشان تا یک ساعت پس از وقوع زلزله، به 9 عدد رسید.

حجت علی شایانفر، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی از مجروح شدن دو نفردر زلزله بامداد امروز این استان خبر داد و گفت: تاکنون بیش از  ۳۰ پس لرزه ثبت شده که چهار مورد آن بالای سه ریشتر بوده است.

وی افزود: زلزله بامداد امروز همچنین منجر به تخریب و فروریختن برخی از ساختمان هایی شد که در جریان زلزله ۱۶ فروردین ماه سفیدسنگ آسیب دیده و ترک برداشته بودند و تا کنون دو نفر نیز مجروح شده اند.

شایانفر در ادامه گفت: پس از وقوع زلزله، فرمانداران شهرستانهای مشهد، فریمان، تربت جام و سرخس ابه حالت آماده باش در آمدند و گروه های ارزیاب محلی شامل دهیاران و نیروهای پاسگاه های انتظامی به منطقه اعزام شدند. ۱۲ گروه ارزیاب از سوی جمعیت هلال احمر به مناطق مختلف اعزام شدند و مورد خاصی تاکنون گزارش نشده است.

اشتراک گذاری

یک دیدگاه در "بار دیگر مشهد لرزید!"

  1. مینا اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶ در ۶:۳۵ ق.ظ - پاسخ

    تازه داشتیم به زندگی عادی برمیگشتیمااا …
    زمین لرزه به حدی شدید بود که از خواب پردیم :(((((

ارسال دیدگاه