تازه ترین جزییات از خدماتی که به زائران اربعین ارایه شد

[ad_1]

به گفته جام جم آنلاین از تسنیم، یوسف افضلی درباره اقدامات انجام شده از سوی کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت های مردمی ستاد مرکزی اربعین برای زائران اربعین حسینی اظهار کرد: امسال جمعا هزار و 628 موکب ایرانی پروانه دار ایرانی در ایام اربعین حسینی در ایران و عراق احداث شده اند.

او ادامه داد: این موکب ها در روزهای گذشته و از اغاز فرایند اعزام ها، خدمات خود اعم از پذیرایی و اسکان را به زائران داده اند.

معاون هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه موکب های ایرانی در کنار موکب های عراقی به فعالیت پرداختند، تصریح کرد: میزبان واقعی این مراسم مردم خوب عراق هستند و ما نیز در کنار انها خدمت رسانی می کنیم.

افضلی گفت: امسال ظرفیت خدمات رسانی را افزایش دادیم؛ ظرفیت تغذیه 100 درصد و ظرفیت اسکان 90درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

او توضیح داد:50درصد موکب های ما در عراق یعنی شهرهای نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مسیر پیاده روی وجود داشت و 50درصد دیگر در مرزهای کشورمان ایجاد شده بود.

معاون هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات تاکید کرد: امسال افزایش پخت غذا را داشتیم به گونه ای که روزانه 2میلیون و200هزار پرس پخت در روز انجام می گرفت که کاری بزرگ و ارزشمند است.

افضلی با بیان اینکه خدمات تغذیه ای امسال به خوبی انجام شد و حتی در روزهای اتی نیز مورد توجه است، گفت: دو سوم خدمات تغذیه در خاک عراق بود و مابقی در مرزها انجام شد که این برنامه ریزی ها در ساعات اتی و زمان بازگشت زایران نیز مورد توجه است.

او بیشترین موکبها را متعلق به خوزستان، تهران و مرکزی دانست و گفت: از زحمات تک تک موکب داران همه استانها و خادمان دلسوز تشکر می کنیم.

معاون هماهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات درباره هزینه های موکب ها نیز اعلام کرد: تقریبا همه هزینه های صورت گرفته از نذورات مردمی تامین شد و از همه مردم و عاشقان اهل بیت و دست اندرکاران این برنامه ریزی ها تشکر و قدردانی می کنیم.

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *