تهران و ۶ استان دیگر برفی می شوند

[ad_1]

به اعلام جام جم آنلاین از ایسنا، احد وظیفه گفت‌: در ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور، امروز در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، بعضی نقاط آذربایجان‌ شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات البرز غربی و مرکزی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و بارش با شدت کمتر در بعضی نقاط گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات کردستان پیش‌بینی می‌شود.

ایشان گفت: فردا (۱۲ مهر) ضمن تقویت این سامانه، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در گیلان، اردبیل، مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، نیمه شمالی سمنان، بعضی نقاط استان‌های کردستان، همدان، مرکزی، گلستان، شرق کرمانشاه همچنین بارش پراکنده در لرستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ادامه داد: روز پنجشنبه (۱۳ مهر) نیز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی، نیمه شمالی سمنان، تهران، البرز همچنین بارش پراکنده در استان‌های مرکزی، قم ، قزوین ، همدان، زنجان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

به اعلام وظیفه، شدت بارش، امروز در گیلان، نیمه غربی مازندران، بعضی نقاط اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، و در روز چهارشنبه در گیلان، بعضی نقاط مازندران، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، زنجان، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز غربی و مرکزی در بخش‌های شمالی استان‌های البرز، تهران، قزوین و سمنان است.

ایشان تاکید کرد: طی روزهای سه‌شنبه تا صبح جمعه با نفوذ توده هوای سرد، دمای هوا در استان‌ های واقع در نوار شمالی بین ۷ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد و از روز جمعه به تدریج دما روند افزایشی خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در روز چهارشنبه بارش در نقاط مرتفع و سردسیر آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات البرز در گیلان، مازندران، گلستان، تهران، البرز، قزوین، سمنان و در روز پنجشنبه در ارتفاعات البرز در مازندران، گلستان، البرز، تهران، سمنان، شمال زنجان، ارتفاعات خراسان شمالی به صورت برف است که می‌تواند منجر به لغزندگی جاده‌های کوهستانی شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ادامه داد: دریای خزر و خلیج فارس نیز طی امروز و فردا مواج و طوفانی خواهند بود.

وظیفه در مورد شرایط جوی تهران اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۲ مهر) بتدریج ابری در بعضی ساعات همراه با رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید با بیشینه و کمینه دمای ۲۲ و ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین در روز پنجشنبه (۱۳ مهرماه) ابری با رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد، اوایل شب با کاهش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۱۶ و ۱۰ درجه سانتیگراد همراه خواهد بود.

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *