توزیع شیردرمدارس از2 هفته آینده به شرط تامین اعتبار

دبیر کمیته ملی شیر مدارس اعلام کرد: در صورت تامین اعتبار توسط سازمان هدفمندی یارانه ها و پرداخت بدهی کارخانه های شیر ، برنامه توزیع شیر مدارس از دو هفته آینده آغاز می شود.

محمد جعفرآبادی ضمن اعلام این خبر به خراسان گفت: بخشی از بدهی کارخانجات شیر تامین شده است و بقیه آن نیز قرار است توسط سازمان هدفمندی یارانه ها به آموزش و پرورش پرداخت شود که در این صورت امکان توزیع شیر از دو هفته آینده فراهم خواهد شد.

وی با تاکید بر این که تا وقتی این بدهی را پرداخت نکنیم امکان آغاز برنامه توزیع شیر را نخواهیم داشت افزود: بدهی ما به شرکت ها و کارخانه ها 158 میلیارد تومان بوده است که 60 میلیارد تومان آن تامین شده است و در انتظار دریافت بقیه اعتبار هستیم.

دبیر کمیته ملی شیر مدارس خاطرنشان کرد: حذف شیر در مدارس مدنظر دولت نیست و در جلساتی که با دولت داشتیم بر توزیع شیر تاکید شده است.جعفر آبادی با اشاره به فعالیت صد هزار مدرسه در کشور و حدود 14 میلیون دانش آموزی که باید تحت پوشش شیر قرار گیرند افزود: بدون لحاظ دوره پیش دبستانی بیش از 13 میلیون دانش آموز باید همچون سال گذشته  تحت پوشش دریافت شیر قرار گیرند که ما برای امسال نیز همین برنامه را ادامه خواهیم داد.

سخنگوی وزارت بهداشت نیز روز گذشته در نشست خبری با بیان این که امسال هنوز شیر در مدارس توزیع نشده است،افزود: با توجه به تاثیرات مثبت شیر در سلامت کودکان، از آموزش و پرورش و دستگاه‌های تامین منابع، به طور جدی می خواهیم که این کار انجام شود.

منبع:رونامه خراسان

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr

۲ پاسخ به “توزیع شیردرمدارس از2 هفته آینده به شرط تامین اعتبار”

  1. مادر گفت:

    خدا کنه توزیع کنن، بچه من که اصلا تو خونه شیر نمیخوره ، شاید مدرسه از دوستاش خجالت بکشه و بخوره

  2. بازقی گفت:

    امسال چقدر دیر شروع کردن ، سال تحصیلی که تموم شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *