توطئه خزنده و ناآرامی‌های شکست خورده / لباس کردی بهانه بود!

[ad_1]

به گفته جام جم آنلاین به نقل از مهر، سردار مسعود خرم نیا،فرمانده انتظامی کردستان در نشستی با خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان گفت: دوشنبه سوم مهرماه عده‌ای در میادین آزادی، انقلاب و خیابان فردوسی به دلیل برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان عراق تجمع و شادی کردند.

او گفت: گفته‌هایی مبنی براینکه افرادی قصد ایجاد ناآرامی و سوء استفاده از موقعیت ایجاد شده را دارند، داشتیم، که این افراد روز دوشنبه نتوانستند به هدف خود برسند و این فرصت از فرصت طلبان گرفته شد.

خرم‌نیا ادامه داد: سه شنبه چهارم مهرماه قرار نبود تجمعی صورت گیرد ولی با اشراف اطلاعاتی و گفته هایی که داشتیم گویا آن عده فرصت طلب که در روز دوشنبه به هدف خود نرسیده بودند، قرار بود در روز سه‌شنبه به خیابان‌ها بیایند ولی نیروی انتظامی قبل از هرگونه حرکتی از سوی افراد مذکور به طور هدفمند وارد عمل شد.

او تصریح کرد: کسی نمی‌تواند لباس اقوام را حذف و یا نسبت به آن حساسیتی نشان دهد و بیان مطالبی مبنی بر اینکه افرادی به دلیل پوشیدن لباس کردی دستگیر شدند، واقعیت ندارد واین مطالب در راستای ایجاد جو بدبینی و توسط بدخواهان در فضای مجازی منتشر می شود.

فرمانده انتظامی کردستان تاکید کرد: پیشمرگان مسلمان کرد در زمان هشت سال جنگ تحمیلی برای دفاع از آب و خاک کشورشان لباس سربازی برتن نکردند بلکه با لباس کردی به جنگ دشمنان رفتند.

سردار خرم‌نیا گفت: تعداد افرادی هم که در روز سه‌شنبه دستگیر شدند افرادی بودند که برای ایجاد ناامنی به خیابان ها آمده بودند و سلاح سرد هم چون قمه، پنجه بوکس و غیره با خود به همراه داشتند.

او گفت: براساس سیاست ناجا ما نیروهای غیربومی را جذب نمی کنیم و هر سال براساس سهمیه ابلاغی اقدام به جذب نیرو از میان افراد بومی استان می کنیم. تعداد زیادی از ارشدترین و تاثیرگذارترین افراد ما در نیروهای مسلح را برادران اهل سنت استان تشکیل دادند و در این میان هیچ گونه مشکلی در کشور نداریم.

فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق اولویت نخست کشورمان در راستای تولید و اشتغال است، خاطرنشان کرد: هدفگذاری نیروی انتظامی در بحث قاچاق مقابله با شبکه‌ها و باندهای کلان قاچاق است که انهدام این باندها و میزان کشفیات قاچاق در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته در استان رشد خوبی داشته است.

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *