دادستان تهران: رسانه ملی دیده بان کشور است

[ad_1]

به گفته جام جم آنلاین، عباس جعفری دولت آبادی در گفتگوی اختصاصی با سایت صدا و سیما در حاشیه نشست با رییس و معاونان رسانه ملی گفت: توسعه همکاری ها، آموزش و فرهنگسازی از اهداف این نشست بود و مقرر شد برای استفاده بهینه از ظرفیت رسانه ملی اولویت های دستگاه قضایی جهت فرهنگسازی تدوین شود.

او با اشاره به نقش آموزش های حقوقی در کاهش مراجعات مردم به دستگاه قضایی گفت:صداوسیما به مثابه یک دانشگاه عمومی می تواند در پیشگیری از وقوع جرائم از یکطرف و آگاهی بخشی و حساس کردن مردم در زمینه آسیب های اجتماعی نقش بی بدیلی ایفا کند.

دولت آبادی تصریح کرد:بجای بهره گیری از سیستم های پلیسی و دستگاه کیفری می توان با مشارکت دادن بیشتر مردم در حل مشکلات و مقابله با ناهنجاری ها استفاده کرد.

او گفت:در بعضی موارد بعلت عملکرد بعضی افراد در دستگاه ها، پرونده های بزرگی در دستگاه قضایی تشکیل می شود اما عاملان آن از زیر تیغ انتقاد ها هم به دور مانده اند و مردم علت را از دستگاه قضایی مطالبه می کنند.

دادستان عمومی وانقلاب تهران رسانه ملی را دیده بان کشور توصیف کرد و اضافه کرد:صداوسیما می بایست با ورود به هنگام در جایی که تخلف بزرگی در حال شکل گیری است مسئولان را حساس کند و در قالب های مختلف و متنوع خبر و گفته موضوع را انعکاس دهد.

جعفری دولت آبادی در پایان با ابراز رضایت از برگزاری این نشست اظهار امیداوری کرد جلساتی در سطح عالی قضایی هم برگزار شود و نقشه راه خوبی برای کشور باشد.

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *