در چه سالی کنکور حذف می شود؟

چند سالی است که خبر حذف کنکور ، نقل داغ منابع خبری رسمی و غیررسمی می باشد. اما هر ساله این خبر در حد خبر باقی می ماند و اجرایی نمی شود ! حال پرسشی که مطرح می شود این است که “در چه سالی کنکور حذف خواهد شد؟”

درخصوص حذف کنکور و زمان دقیق آن ، مصاحبه ای کوتا با معاون آموزشی وزارت علوم ، جناب آقای شریعتی نیاسر صورت گرفت که ایشان در این خصوص اعلام کردند که با توجه به اینکه فرآیند حذف کنکور امری تدریجی می باشد ، امکان حذف یکباره آن وجود ندارد !

وی با تأکید بر نقش پررنگ آموزش و پرورش در این طرح به این موضوع اشاره کرد که بسیاری از هماهنگی ها و زمینه سازی ها جهت حذف کنکور می بایست توسط آموزش و پرورش صورت گیرد زیرا ورودی های کنکور و دانشگاه از فیلتر این سازمان عبور می کنند . به همین علت حذف کنکور امری زمان بر خواهد بود که به این زودی ها امکان اجرایی شدنش وجود ندارد زیرا این امر ملزم به ایجاد تغییرات بنیادی در سیستم آموزشی از ابتدای دوران متوسطه می باشد .

وی همچنین به دانش آموزان دبیرستانی توصیه کرد که این نکته را همیشه در نظر داشته باشند که مفاهیم درسی خود را عمیقاً فراگیرند و صرفاً دروس را برای تست زنی مطالعه نکنند .

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *