رابطه ۴۰ درصدی خدمات نیروی انتظامی با ثبت‌احوال

[ad_1]

به گفته خبرنگار واحدخبر، حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی کشور بابیان اینکه ثبت‌احوال در هر دهه خود را تکمیل کرده اظهار داشت: بامطالعه و کسب تجربه از دیگر کشورها می‌توانیم ثبت احوالی را داشته باشیم که در منطقه و در جهان نمونه باشد.

ایشان گفت: همه مردم از بدو تولد و در طول زندگی به‌نوعی با ثبت‌احوال در رابطه هستند و به میزانی که بانک‌های اطلاعاتی این مجموعه کامل‌تر و قوی‌تر باشد، خدمات آن‌ها به مردم و سازمان‌ها جامع‌تر خواهدبود.

اشتری با اشاره به اینکه ثبت‌احوال یکی از ۴ مرجع اصلی استعلام در زمان انتخابات است، گفت: در حوزه انتظامی، هر جا ثبت‌احوال وظیفه خود را به‌درستی انجام داده، در استقرار نظم و امنیت موفق‌تر بوده‌ایم چراکه در سال نزدیک به ۴ میلیون گذرنامه، بیش از ۵ میلیون سند مانند گواهینامه و گواهی پایان خدمت ارائه می‌شود که مبنای همه آن‌ها استعلام ما از ثبت‌احوال است.

فرمانده نیروی انتظامی کشور ادامه داد: نزدیک به ۴۰ درصد از ۳۰ میلیون خدماتی که نیروی انتظامی در سال به مردم ارائه می‌دهد در رابطه با ثبت‌احوال است و این رقم گویای اهمیت نقش ثبت‌احوال در برقراری امنیت خواهد بود.

سردار اشتری بابیان اینکه ماهیت مردم یک کشور در درجه اول به ماهیت شناسنامه‌ای آن‌ها بازمی‌گردد، اظهار کرد: در یک نظام برنامه‌ریزی، مبنا آمار جمعیتی است، همچنین درزمینهٔ آسیب‌های اجتماعی هرچه آمار و اطلاعات تصمیم گیران کامل‌تر باشد برنامه‌ریزی دقیق‌تر خواهد بود.

ایشان در خصوص رونمایی از سند سجلی مرحوم مرتضی اشتری گفت: این اقدام ازاین‌جهت اهمیت دارد که از نخبگان، فرهیختگان و افرادی که به مردم خدمتی کرده‌اند می بایست تجلیل و از آن‌ها یادکرد که داستان اصفهان این اقدامات خوشبختانه به‌خوبی انجام می‌شود.

اشتری گفت: مرحوم اشتری ذاکر، شاعر و پیر غلام واقعی اباعبدالله و شخصی بود که روحیه پهلوانی و گذشت به‌وضوح در ایشان دیده می‌شد، ذاکر توانمندی که بدون توقع در راستای فرهنگ‌سازی و تقویت مبانی دینی مردم تلاش می‌کردند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور تأکید کرد: ویژگی بارز ایشان که در خاطر مردم ماندگار شده، روحیه مردمی بودن و کمک به مردم بود که به هر نحو ممکن آن را به انجام می‌رساندند و تا حد امکان گره از مشکلات مردم باز می‌کردند و این روحیه بسیار حائز اهمیتی است که ارتباطی با جایگاه اجتماعی و تمکن مالی هم ندارد بلکه هرکس در هر جایگاهی می‌تواند قصد و نیت کمک به مردم و خیر رساندن به آن‌ها را داشته باشد.

[ad_2]

مأخذ

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *