لیست داروهای ممنوعه در سفر به سرزمین وحی

[ad_1]

به اعلام جام جم آنلاین به نقل از ایسنا،دکتر یسنا به‌منش با اشاره به بعضی داروهای ممنوعه در سفر به بعضی کشورهای حاشیه خلیج فارس، گفت: در سفر به بعضی کشورها مانند عربستان و امارات متحده شامل دبی، شارژه و ابوظبی همراه داشتن بعضی داروها به خصوص آرام بخش‌ها ممنوع است.

او با بیان اینکه بر این اساس همراه داشتن داروهای آرامبخش مانند دیازپام، اگزازپام، لورازپام و بعضی مسکن‌های حاوی کدئین مانند استامینوفن‌کدئین، اکسپکتورانت‌کدئین و روانگردان‌ها بر اساس قوانین کشور عربستان و امارات متحده عربی جرم محسوب می‌شود، گفت: بنابراین مسافران می بایست مراقب باشند در صورتیکه این داروهای ممنوعه را در سفر به این کشورها همراه خود داشته باشند، مجازات سنگینی در انتظار آنها است.

به‌منش با اشاره به ایام حج تمتع، گفت: به همه مسافران و حجاج توصیه می‌کنم که در سفر به عربستان و امارات متحده عربی این داروها را به همراه نداشته باشند. البته در صورتیکه فرد حتما می بایست این داروها را مصرف کند، لازم است که نسخه پزشک معالج خود را همراه داشته باشد و یا پیش از سفر این موضوع را با پزشک مطرح کرده تا پزشک برایش داروهای جایگزین تجویز کند.

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *