کرمانشاه از دوشنبه بارانی می شود / افزایش غلظت آلاینده های جوی در کلانشهرها

[ad_1]

به گفته جام جم آنلاین، احمدی در مصاحبه با سایت صداوسیما گفت: در بیشترمناطق صنعتی و پرجمعیت وکلانشهرهایی مثل تهران، کرج، قم، قزوین، اراک، اصفهان، اهواز، تبریز و ارومیه افزایش غلظت آلاینده های جوی و آسمانی غبار الود را پیش بینی می کنیم.

ایشان گفت: برای امروز احتمال وقوع بارشهای خیلی خفیف و پراکنده در بعضی نقاط سواحل غربی دریای خزر به خصوص استان گیلان، بعضی نقاط استان اردبیل و با احتمال خیلی ضعیف در بعضی مناطق استان هرمزگان احتمال بارش های خیلی خفیف و پراکنده وجود دارد.

احمدی گفت: برای دو روز آینده افزایش محسوس دما بین 4تا8درجه را در بخش های شمالی کشور پیش بینی می کنیم به خصوص در استانهای گیلان و اردبیل که همراه با وزش باد شدید جنوبی خواهد بود.

ایشان گفت:در روز یکشنبه به تدریج با ورود و نفوذ سامانه بارشی به بخش های غربی کشورمان درنیمه غربی کشور بارندگی خواهیم داشت.

این کارشناس هواشناسی گفت: در روز یکشنبه در بخش های وسیعی از نیمه غربی به خصوص غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس و تا حدی شمال غرب و به تدریج بخش هایی از مرکز کشور و درسواحل غربی دریای خزر و دامنه های البرز بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد لحظه ای پیش بینی می شود.

ایشان اضافه کرد: از روز دوشنبه و طی روز سه شنبه این سامانه بارشی در مناطق غربی کشورتقویت و بر شدت و میزان بارندگی ها افزوده می شود.

خانم احمدی گفت: شدت بارش ها را به خصوص برای روزهای دوشنبه و سه شنبه برای دو استان کرمانشاه و ایلام پیش بینی می کنیم و شدت بارش ها به حدی است که در بعضی نقاط استانهای یادشده به آب گرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها هم منجر می شود.

ایشان اضافه کرد: با توجه به کاهش نسبی دما در مناطق غربی در ارتفاعات این استانها و نیز در ارتفاعات زاگرس و البرز و ارتفاعات شمال غرب کشور بارش برف دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی همچنین امروز برای استان کرمانشاه آسمانی صاف با نوسانات دمایی بین 17تا منهای 2درجه پیش بینی کرد.

ایشان گفت :آسمان تهران نیز امروز صاف به همراه غبار محلی و تغییرات دمایی آن 15تا 7درجه پیش بینی می شود.

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Tumblr

یک پاسخ به “کرمانشاه از دوشنبه بارانی می شود / افزایش غلظت آلاینده های جوی در کلانشهرها”

  1. اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید عالیییی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *